Film Szwedki w akademiku online

Film „Szwedki w akademiku” z 1979 roku opowiada historię grupy Szwedów przyjeżdżających na studia do Polski. Odtwórcami głównych ról są: Ewa Dałkowska (Ewa), Teresa Lipowska (Teresa), Bożena Dykiel (Bożena) i Irena Karel (Irena). Dziewczyny wspólnie zamieszkują w akademiku i przeżywają różne perypetie związane ze studiami, przyjaźnią i miłością.

Za reżyserię filmu odpowiada Erwin C. Dietrich.
Scenariuszem zajęli się Erwin C. Dietrich.
W rolach głównych wystąpili Brigitte Lahaie, Nadine Pascal, France Lomay.
Cały film Szwedki w akademiku jest dostępny online od 9 września 1979 roku.

 • Czas trwania:
  91 min.

Recenzja filmu Szwedki w akademiku

"Szwedki w akademiku" to film z 1979 roku, który opowiada o perypetiach dwóch szwedzkich studentek, które przyjeżdżają do Polski na wymianę studencką. Film jest pełen humoru i dowcipnych sytuacji, a także pokazuje życie codzienne w Polsce w latach 70. Film jest świetną rozrywką i warto go obejrzeć, aby poznać historię dwóch nieustraszonych bohaterek.

Opinie o filmie Szwedki w akademiku

Film „Szwedki w akademiku” z 1979 roku wyreżyserowany przez Jerzego Gruzę spotkał się z mieszanymi opiniami publiczności i krytyków. Niektórzy chwalili go za zabawne dialogi i dobrą grę aktorską, a inni krytykowali za banalny i przewidywalny scenariusz oraz płytką fabułę. Film zdobył jednak dużą popularność wśród widzów i stał się jednym z najbardziej kasowych polskich filmów w 1979 roku.

Obsada filmu Szwedki w akademiku

 • Brigitte Lahaie

  Brigitte Lahaie

  Greta

 • Nadine Pascal

  Nadine Pascal

  Inga

 • France Lomay

  France Lomay

  Kerstin

 • Danièle Troeger

  Danièle Troeger

  Lil

 • Kathleen Kane

  Kathleen Kane

  Astrid