Film Oppenheimer online

**Oppenheimer** to amerykański film biograficzny w reżyserii Christophera Nolana. Film opowiada historię J. Roberta Oppenheimera, amerykańskiego fizyka, który był dyrektorem Laboratorium Los Alamos i odegrał kluczową rolę w opracowaniu bomby atomowej. W filmie występują: Cillian Murphy jako Oppenheimer, Emily Blunt jako jego żona Katherine, Robert Downey Jr. jako Lewis Strauss, Matt Damon jako Leslie Groves i Florence Pugh jako Jean Tatlock. Film został wydany w lipcu 2023 roku.

Za reżyserię filmu odpowiada Christopher Nolan.
Scenariuszem zajęli się Christopher Nolan.
W rolach głównych wystąpili Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon.
Cały film Oppenheimer jest dostępny online od 7 lipca 2023 roku.

 • Czas trwania:
  181 min.

Recenzja filmu Oppenheimer

**Oppenheimer** (2023) to ambitny i wizualnie oszałamiający film Christophera Nolana, który opowiada historię J. Roberta Oppenheimera, twórcy bomby atomowej. Film jest świetnie obsadzony, z doskonałymi rolami Cilliana Murphy'ego, Roberta Downeya Jr. i Emily Blunt, ale to Nolan jest prawdziwą gwiazdą tego filmu, tworząc oszałamiające i niezapomniane widowisko. Film jest jednak długi i czasami trudny do śledzenia, co może zniechęcić niektórych widzów. Ogólnie rzecz biorąc, **Oppenheimer** to spektakularny i prowokujący do myślenia film, który jest obowiązkową pozycją dla fanów Nolana i dla tych, którzy interesują się historią bomby atomowej.

Opinie o filmie Oppenheimer

Film Oppenheimer z 2023 roku został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Chwalono przede wszystkim reżyserię Christophera Nolana, zdjęcia Hoyte'a van Hoytemy i grę aktorską Cilliana Murphy'ego. Film został również doceniony za swoją wizualną stronę i efekty specjalne. Niektórzy krytycy uznali jednak, że film jest zbyt długi i że niektóre sceny są zbyt chaotyczne. Mimo tych drobnych wad Oppenheimer jest uważany za jeden z najlepszych filmów 2023 roku.

Obsada filmu Oppenheimer

 • Cillian Murphy

  Cillian Murphy

  J. Robert Oppenheimer

 • Emily Blunt

  Emily Blunt

  Kitty Oppenheimer

 • Matt Damon

  Matt Damon

  Leslie Groves

 • Robert Downey Jr.

  Robert Downey Jr.

  Lewis Strauss

 • Florence Pugh

  Florence Pugh

  Jean Tatlock