Film Władca Pierścieni: Dwie wieże online

Władca Pierścieni: Dwie wieże to drugi film z trylogii Władcy Pierścieni w reżyserii Petera Jacksona z 2002 roku. Jest adaptacją drugiej części powieści J.R.R. Tolkiena o tym samym tytule. Fabuła filmu opowiada o dalszych losach Drużyny Pierścienia, która została rozdzielona po ataku orków na Amon Hen. Aragorn, Legolas i Gimli wyruszają na poszukiwanie porwanych hobbitów, Meriadoka Brandybucka i Peregrina Tuka, podczas gdy Frodo i Sam kontynuują podróż do Mordoru, by zniszczyć Jedyny Pierścień.

Za reżyserię filmu odpowiada Peter Jackson.
W rolach głównych wystąpili Elijah Wood, Sean Astin, Andy Serkis.
Cały film Władca Pierścieni: Dwie wieże jest dostępny online od 12 grudnia 2002 roku.

 • Czas trwania:
  180 min.

Recenzja filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Władca Pierścieni: Dwie wieże to kontynuacja ekranizacji kultowego dzieła J.R.R. Tolkiena. Film Petera Jacksona zachwyca jeszcze bardziej niż pierwsza odsłona trylogii. Oszałamiające efekty specjalne, dynamiczna akcja i znakomite kreacje aktorskie sprawiają, że ciężko oderwać wzrok od ekranu. Dwie wieże to epickie kino fantasy, które dostarcza widzom niezapomnianych wrażeń.

Opinie o filmie Władca Pierścieni: Dwie wieże

Władca Pierścieni: Dwie wieże z 2002 roku jest drugim filmem w trylogii Władca Pierścieni Petera Jacksona, opartej na powieści J.R.R. Tolkiena o tym samym tytule. Film spotkał się z pozytywnymi recenzjami krytyków, którzy chwalili jego epicką skalę, efekty specjalne, grę aktorską i reżyserię Jacksona. Film był również sukcesem komercyjnym, zarabiając ponad 926 milionów dolarów na całym świecie. Ogólnie rzecz biorąc, Władca Pierścieni: Dwie wieże jest uważany za jeden z najlepszych filmów fantasy wszechczasów i jest często wymieniany jako jeden z najlepszych filmów 2002 roku.

Obsada filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

 • Elijah Wood

  Elijah Wood

  Frodo Baggins

 • Sean Astin

  Sean Astin

  Samwise Gamgee

 • Andy Serkis

  Andy Serkis

  Gollum / Smeagol

 • Viggo Mortensen

  Viggo Mortensen

  Aragorn

 • Ian McKellen

  Ian McKellen

  Gandalf