Film Władca Pierścieni: Powrót króla online

Władca Pierścieni: Powrót króla to trzecia część trylogii Władca Pierścieni, wyreżyserowana przez Petera Jacksona. Film przedstawia kontynuację podróży Froda Bagginsa, który wraz z wiernymi towarzyszami zmierza do Góry Przeznaczenia, aby zniszczyć Jedyny Pierścień i pokonać Czarnego Władcę Saurona. W filmie występują m.in. Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Sean Astin, Billy Boyd i Dominic Monaghan.

Za reżyserię filmu odpowiada Peter Jackson.
W rolach głównych wystąpili Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler.
Cały film Władca Pierścieni: Powrót króla jest dostępny online od 12 grudnia 2003 roku.

 • Czas trwania:
  202 min.

Recenzja filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Władca Pierścieni: Powrót króla to epicki film fantasy z 2003 roku, trzecia i ostatnia część filmowej trylogii Władca Pierścieni w reżyserii Petera Jacksona. Film jest adaptacją trzeciego tomu powieści J.R.R. Tolkiena o tym samym tytule z 1955 roku. Peter Jackson nakręcił go jednocześnie z drugą częścią, Dwie wieże, a zdjęcia do obu filmów trwały łącznie 438 dni, co plasuje go wśród filmów kręconych najdłużej. Akcja filmu toczy się w fikcyjnym świecie Śródziemia, a opowiada historię grupy hobbitów, elfów, ludzi i krasnoludów, którzy muszą zniszczyć Jedyny Pierścień, potężny artefakt stworzony przez Czarnego Władcę Saurona, aby zapobiec jego ponownemu zdobyciu władzy nad Śródziemiem. Film otrzymał wiele pozytywnych recenzji od krytyków, chwaląc przede wszystkim efekty specjalne, zdjęcia, reżyserię Jacksona oraz grę aktorską. Władca Pierścieni: Powrót króla zdobył jedenaście Oscarów, w tym za Najlepszy film, Najlepszą reżyserię, Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepszą scenografię, Najlepsze kostiumy, Najlepszy montaż, Najlepsze efekty specjalne, Najlepszy dźwięk, Najlepsza piosenka oryginalna i Najlepszy wynik muzyczny, stając się tym samym drugim filmem w historii, który zdobył tyle samo nagród co Ben-Hur (1959).

Opinie o filmie Władca Pierścieni: Powrót króla

Władca Pierścieni: Powrót króla (2003) to epicki film fantasy wyreżyserowany przez Petera Jacksona i oparty na powieści J.R.R. Tolkiena o tym samym tytule. Film, który jest ostatnią częścią trylogii Władca Pierścieni, był ogromnym sukcesem komercyjnym i krytycznym, zarabiając ponad 1,1 miliarda dolarów na całym świecie i zdobywając 11 Oscarów, w tym za najlepszy film. Film opowiada historię Froda Bagginsa (Elijah Wood), który wraz ze swoim lojalnym przyjacielem Samemwise'em Gamgee (Sean Astin) i Gollumem (Andy Serkis) wyrusza do Mordoru, aby zniszczyć Jedyny Pierścień. Po drodze dołączają do nich Aragorn (Viggo Mortensen), Legolas (Orlando Bloom) i Gimli (John Rhys-Davies), którzy muszą stawić czoła siłom Saurona, aby uratować Śródziemie. Władca Pierścieni: Powrót króla jest uważany za jeden z najlepszych filmów fantasy wszech czasów i został doceniony za oszałamiające efekty wizualne, wspaniałą grę aktorską i epicką historię. Film został również pochwalony za wierność powieści Tolkiena, co czyni go obowiązkową pozycją dla fanów fantastyki i kina.

Obsada filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

 • Elijah Wood

  Elijah Wood

  Frodo Baggins

 • Ian McKellen

  Ian McKellen

  Gandalf the White

 • Liv Tyler

  Liv Tyler

  Arwen

 • Viggo Mortensen

  Viggo Mortensen

  Aragorn

 • Sean Astin

  Sean Astin

  Samwise 'Sam' Gamgee